nordic-ecolabel-swan-logo_uk

Nordic Ecolabel

Ekologická značka Nordic Ecolabel (nebo také Swan Ecolabel) je společná ekologická značka pro severské státy Evropy jako Norsko, Dánsko, Finsko, Švědsko a Island.

Dánská firma Abena, výrobce plenek BAMBO Nature obdržela značku Nordic Ecolabel pro svoje produkty Bamboo Nature.

Produkty Bambo Nature jsou držitelem "Swan Eco-label" - skandinávské oficiální označení pro ekologické produkty, což znamená ekologicky bezpečný výrobek pro dítě.

Cílem Nordic Eco-label a všech ekoznaček je udržitelná společnost prostřednictvím udržitelné spotřeby. Aby bylo možné dosáhnout tohoto cíle, je důležité, aby si spotřebitelé vybírali výrobky označené ekoznačkou.

Swan je oficiální Nordic Eco-label, zavedená Severskou radou ministrů. Jejím cílem je poskytnout informace pro spotřebitele, které jim umožní vybrat produkty, které jsou nejméně škodlivé pro životní prostředí. Zaměřuje se na druhy produktů, které jsou pro spotřebitele důležité.

Kritéria jsou založena na vyhodnocení dopadů na životní prostředí během celého životního cyklu výrobků. Existují specifické požadavky zaměřené na snižování faktorů, které jsou považovány za škodlivé pro životní prostředí. Kritéria jsou aktualizována každé tři roky s cílem zohlednit nové poznatky a výrobní metody.