• Popis

Již po generace se na Filipínách používá k mytí a čištění lufa. Vyzkoušeli jsme jí za vás a v naší domácnosti již nahradila molitanové houbičky na nádobí a nově máme žínku na dlaždice a sprchový kout v koupelně. Doporučujeme !

Pěstování a výroba je pouze ruční práce. Nejsou spotřebovávané žádné energie, nepoužívají se žádné ropné produkty, chemikálie, plasty ani elektřina. Sušení obstará slunce.

Výsledkem vysušení plodu lufy válcovité je něco podobné drátěnce, která však ve vodě změkne a účinně čistí různé povrchy. Výrobky z lufy jsou velmi trvanlivé a vydrží i rok oproti například plastovým houbičkám na nádobí, které jsou vyrobeny z plastů. Po skončené životnosti se lufa zkompostuje a nezbyde žádný odpad.

Produkty Michaels Originals jsou vyráběny ručně na Filipínách v rodinné firmě. Lufa (tykev válcovitá) předtím než vyroste spotřebuje CO2 ke svému růstu a protože se při dalším zpracování již žádné CO2 nespotřebuje (sušení obstará slunce), dá se říct, že zanechává nulovou až zápornou uhlíkovou stopu.

Celý příběh rodiny vyrábějící produkty z lufy najdete zde.

Související produkty